Szent Mihály Nap a hungarikumok jegyében Hortobágyon

Sep 28 2016

Vasárnap egész napos helyszíni bejelentkezésekkel, stúdióbeszélgetéssel mutatta be a közmédia hazánk hungarikumait. Az Itthon vagy – Magyarország szeretlek! – Szent Mihály nap a hungarikumok jegyében című műsor egyik helyszíne a Hortobágyi Csárda kert volt.

A hortobágyi közvetítés műsorvezetője Novodomszky Éva és Gyarmati Péter volt, akik a nap folyamán több élő bejelentkezésben mutatták be a térség nemzeti értékeit - többek között a pusztát, a szürke marhát, a karcagi birkapörköltet, a makói hagymát, a debreceni párost, az alföldi kamillavirágzatot, az akácmézet és a Törley pezsgőt.

Baracskay Lajos az Egyesületünk elnöke beszélt a szürke marháról, mint hungarikumról.


Baracskay Lajos az Egyesületünk elnöke interjút ad Novodomszky Évának. 

A reggel fél nyolctól este 11-ig tartó műsorfolyamban - melynek elsődleges üzenete az volt, hogy legyünk büszkék értékeinkre, amelyeket óvni, védeni kell - mind a 60 hungarikumot bemutatták. Az éjszakába nyúló közvetítés végül pásztortűz gyújtással zárult.